Łukasz Żuławiński

Łukasz Żuławiński
Łukasz Żuławiński

Senior Managing Associate
Radca Prawny
Deloitte Legal

Łukasz Żuławiński jest radcą prawnym oraz Senior Managing Associat w Deloitte Legal specjalizującym  się w doradztwie sukcesyjnym dla firm prywatnych i rodzinnych oraz reorganizacjach grup kapitałowych.

Zajmuje się również sprawami z zakresu szeroko pojętego prawa korporacyjnego oraz jest ekspertem w zakresie tworzenia i funkcjonowania polskich fundacji rodzinnych, a także prelegentem na konferencjach i webinariach dotyczących fundacji rodzinnej w Polsce.

Był jednym z najbardziej aktywnych uczestników konsultacji projektu ustawy o fundacjach rodzinnych. Uwagi i propozycje rozwiązań Deloitte współtworzone przez Łukasza Żuławińskiego miały bardzo znaczący i pozytywny wpływ na ostateczny kształt przepisów ustawy o fundacji rodzinnej.

 Doradza przedsiębiorcom zarówno na etapie tworzenia konstytucji rodzinnej, jak również na etapie wdrożenia przyjętych planów sukcesyjnych (w tym dla firm rodzinnych z listy „100 Największych Firm Prywatnych” Forbesa).

Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Został wyróżniony w międzynarodowym rankingu Legal 500 EMEA 2023 (Legalease) w kategorii: Private Client.

2023-10-13

Panel "Firmy Rodzinne"
  • 11:15 - 12:15
  • 60 min
Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore
Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.